Als je in de brugklas komt, is alles nieuw. Je gaat naar een andere school, hebt andere vakken, andere klasgenootjes, andere (en vooral meer) leraren, een grotere schooltas en meer huiswerk. Dat is natuurlijk best spannend. Hier alvast wat 'weetjes', zodat je een beetje weet wat je kunt verwachten.
Vóór de zomervakantie nodigen we je jou en je ouders uit om kennis te maken met je nieuwe klasgenoten en je mentor. De eerste schoolweek na de zomervakantie staat ook in het teken van kennismaking. Op een gezellige manier wen je dan snel aan je nieuwe klas, de school en alle dingen eromheen.
Iedere klas heeft een eigen mentor. Een mentor is een leraar of lerares die er speciaal voor jou en je klas is. De mentor helpt je bij het plannen van huiswerk en geeft tips over leren. Als je ergens mee zit, kun je ook altijd bij je mentor terecht. Hij of zij zoekt dan naar een manier om je zo goed mogelijk te helpen.

Brugklasmentoren en -teamleiders
Het Carmel College Salland is best een grote school. Wij vinden het belangrijk dat jij je veilig voelt bij ons op school. Gelukkig hebben we dan ook drie gebouwen; één voor het HAVO/VWO, één voor het VMBO onderbouw en één voor VMBO bovenbouw. In de onderbouw heb je je eigen fietsenstalling, eigen garderobe en eigen pauzeruimte. Hierdoor zie je al snel allemaal bekende gezichten en voel je je snel op je gemak.
Leren doe je bij ons op school niet alleen in de schoolbanken. We organiseren ook leuke activiteiten waar je ook nog eens wat van leert! Zo ga je in de brugklas op excursie naar een museum of bezoek je een historisch gebouw in een stad. En we gaan naar leuke voorstellingen in het theater, maar je kunt ook zelf meewerken aan een musical. Houd jij meer van sporten? Dan kun je met een schoolteam meedoen met allerlei sporttoernooien. Eigenlijk te veel om op te noemen. Dat maakt leren echt leuk!
Sporten is heel belangrijk, daarom werk Carmel College Salland samen met de Cross- Ren en Toervereniging Raalte (CRT). Het kan dus zijn dat jij tijdens je gymles fietstraining krijgt op één van de stoere mountainbikes op het Carmel Wielerpark.
Op het Carmel College Salland zitten kinderen uit heel Salland. Je komt dus bij kinderen uit verschillende dorpen in de klas. De meeste kinderen gaan op de fiets naar school. Het is vaak verder fietsen dan je gewend was. Je fietst dan samen met de kinderen uit je dorp. Dat is natuurlijk best gezellig en de afstand… daar wen je zo aan!
In het plaatje hieronder staan de afstanden naar het Carmel College Salland in kilometers weergegeven. Hoe ver woon jij van de school? 
Naast leren is er in de brugklas natuurlijk ook ruimte voor gezelligheid. Daarom organiseren we allerlei leuke dingen. Eén van deze dingen is het brugklasfeest. Met disco natuurlijk! Met je klasgenoten en andere brugklassers kun je dan lol maken op de dansvloer.
